Druhohory jsou drsná krajina plná predátorů. Kdo však pozná tuto krajinu, objeví její skrytou krásu.

Na západ od ráje

29. ledna 2013 v 21:24 | Dinosaur12 |  Filmy, seriály a knížky
NA ZÁPAD OD RÁJE
(Autor: Harry Harrison)

Román Na západ od ráje se odehrává v alternativním světě, ve kterém dinosauři před 65. mil. lety nevyhynuli a jejich příbuzní mosasauři (mořští plazi) vytvořili inteligentní civilizaci Yilané, žijící v okolí Středozemního moře. Když je z jejich domova vyžene zima, jsou nuceni emigrovat do Ameriky, kde narazí na lidskou rasu zhruba na úrovni doby kamenné.
Samotný příběh románu vypráví o chlapci Kerrickovi, kterého zajmou Yilané a on u nich vyrůstá, zatímco se jejich vůdce snaží vyhubit celé lidské plemeno. Jednoho dne se sám Kerrick po několikaletém pobytu u inteligentních plazů zůčastní jedné z vyhlazovacích výprav, na které potká přeživšího lidského lovce Herilaka, který mu připomene jeho původ a přesvěčí jej, aby s ním utekl. Kerrick to udělá a po čase se stane jedním z hlavních aktérů války mezi spojenými lidskými kmeny a strašlivou plazí civilizací.
Objeví se tu: Amonit, ichthyosaurus, obří ichthyosaurid, megaloceros, mastodont, machairodus, elasmosaurus, t-rex, triceratops, stegosaurus, apatosaurus, ankylosaurus, segnosaurid, zmutovaný psittacosaurus, hadrosaurid a coelurus.


Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 HAAS HAAS | Web | 3. února 2013 v 16:02 | Reagovat

No, mohl by to být zajímavý sci-fi příběh...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama