Druhohory jsou drsná krajina plná predátorů. Kdo však pozná tuto krajinu, objeví její skrytou krásu.

Prehistoričtí živočichové se zvláštními jmény

22. prosince 2011 v 20:54 | Dinosaur12 |  Ostatní
DRACOREX HOGWARTSIA
(bradavický dračí král)
Dracorex hogwartsia byl 4 metry dlouhý, býložravý pachycephalosaurid, žijící v období svrchní křídy na území dnešní Severní Ameriky. Je popsán pouze podle téměř kompletní lebky a dvou krčních obratlů. V součastnosti se spekuluje, že by mohlo jít o nedospělého jedince rodu pachycephalosaurus.

BAMBIRAPTOR
(lupič ,,Bambi")
Tento drobný Montanský maniraptor, žijící ve svrchní křídě dostal díky svým malým rozměrům jméno, skládající se ze dvou navzájem se vyrušujících slov latinského raptor, čili lupič a jména roztomilého kresleného srnečka z dílny Walta Dysneyho. V současné době se spekuluje, že by mohlo jít o nejinteligentnějšího dinosaura.

MIXOSAURUS
(smíšený ještěr)
Jeden a půl metru dlouhý Americko-Evropský ichthyosaur, žijící v období triasu představuje přechodnou formu mezi primitivními ichthyosaury a pokročilejšími formami. Jeho tělo je podobné tělům moderních forem, ale ocas je primitivnější.

GASOSAURUS
(plynový ještěr)
Jurský teropod gasosaurus dostal své jméno podle toho, že byl v roce 1985 objeven při těžbě zemního plynu v Číně. Na délku měřil 5 merů a lovil nejspíš malá mláďata sauropodů.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama