Druhohory jsou drsná krajina plná predátorů. Kdo však pozná tuto krajinu, objeví její skrytou krásu.

Dinosaur revolution

21. prosince 2011 v 22:36 | Dinosaur12 |  Filmy, seriály a knížky
DINOSAUR REVOLUTION

Tento poměrně nový, čtyřdílný dokument vypráví velmi drsným způsobem o životě dinosaurů.

1. Evoluční vítězové (evolution´s winners)
První epizoda popisuje dinosauří mateřství, hledání partnerů a starání se o vejce a o mladé. Přeskakuje se v ní z období do období a z místa na místo. Objeví se tu inostrancevia, dicynodon, eoraptor, saurosuchus, probelesodon, gigantoraptor, zalambdalestes, cryolophosaurus, glacialisaurus, amonit, squalicorax a mosasaurus.

2. Napajedlo (the watering hole)
Další díl vypráví o portugalském allosaurovi, kterému dinheirosaurus pochroumal čelist pomocí svého bičovitého ocasu. Allosaurus dále přežívá u napajedla, ale teď mu hrozí nebezpečí od velkého torvosaura. Dalšími dinosaury jsou miragaia, ornitholestes, draconyx, rhamphorhynchus a lusotitan.

3. Taktiky pro přežití (survival tactics)
Třetí epizoda tohoto seriálu sleduje napadené dinosaury, nebo prehistorické tvory, kteří buď náhodou, nebo vlastním přičiněním unikli smrti. Objeví se tu utahraptor, deinosuchus, cedarosaurus, rahonavis, majungasaurus, rapetosaurus, žába beelzebufo, shunosaurus, guanlong, skunk, sinraptor, anhanguera, velociraptor a protoceratops.
Survival Tactics

4. Konec hry (end game)
Poslední díl popisuje život páru tyrannosaurů, starajících se o potomstvo a život skupinky troodonů těsně po dopadu meteoritu. Dalšími zvířaty jsou ankylosaurus, triceratops, pachycephalosaurid a quetzalcoatlus.

Skvělý dokument. Nemám mu co vyčíst.
Hodnocení: 10/10

Tento článek vznikl díky tomuto blogu: 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 megaraptor megaraptor | 1. ledna 2012 v 18:27 | Reagovat

Pěkný článek.

2 Maxmilian Maxmilian | E-mail | 26. července 2012 v 21:07 | Reagovat

Tenhle seriál mě hodně zaujal, leč se mi stále nedaří jej sehnat, nemohli byste mi prosím poradit? Pokud by to bylo možné tak i s českými titulky, moje angličtina totiž není na dobré úrocni. Předem děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama