Druhohory jsou drsná krajina plná predátorů. Kdo však pozná tuto krajinu, objeví její skrytou krásu.

Časová krize - 3/3

22. prosince 2011 v 9:21 | Dinosaur12 |  Příběhy
Dvanáct metrů dlouhé monstrum se rozběhlo přímo proti nim. Sealth si sundal batoh ze zad a začal skládat pušku na slony. Přes veškeré obavy ji složil bleskurychle. Zamířil řvoucímu tarbosaurovi přímo na hlavu a vypálil. Očekávaný následek se bohužel nedostavil. ,,Co se sakra stalo?!", zařval Grendon. ,,Minul jsem! Utíkejte tam k tomu lesu!". Oba běželi nejvyšší rychlostí, jakou vůbec dokázali vyvinout k lesu, před kterým stál ankylosaurid. Tarbosaurus se hnal za nimi, ale několik metrů před obrněným dinosaurem se zastavil. Následoval tuhý souboj, jehož výsledek zůstal prchajícím vědcům utajen.
Šli chvíli po pěšině, vyšlapané zvěří. Pokoušeli se najít cestu, kterou by mohli obejít místo tarbosaurova útoku a vrátit se bránou zpět, když v tom se Sealth zastavil a chvíli upřeně zíral na hromádku kostí. Pak k ní přišel blíž. ,,Co se děje?"zeptal se Grendon. ,,Nic",odpověděl mu paleontolog:,,jenom mě zaráží, že se tu povaluje hromádka čerstvých allosauřích kostí, které by měly být tak osmdesát milionů let staré, navíc na místech, kde by se neměly vyskytovat žádné allosauří kosti".
,,Myslím",řekl fyzik:,,že byste měl přestat žvatlat a rychle zase sestavit tu zatracenou pušku".
Skupinka hbitých velociraptorů se blížila přímo k nim. Dravci byli rozděleni do několika menších skupinek. Alfasamec skočil Grendonovi na záda a chystal se zasadit smrtící ránu. Ta však zasáhla jeho, ozval se výstřel a dvoumetrový raptor se skácel k zemi.

Zbytek smečky však neustoupil. Zuřiví masožravci se sice přibližovali pomalu, ale jejich lesknoucí se srpovité drápy budily hrůzu.,,Až řeknu teď",zašeptal paleontolog:,,poběžíme směrem do lesa".
,,Teď!!!"
Rozběhli se jak nejrychleji mohli směrem, který určil Sealth. Grendon zahlédl mezi spletí větví modravou záři. ,,Hej! Měníme směr!", zakřičel na paleontologa. Oba začali prchat stejným směrem.

Zmatení raptoři chvíli v šoku stáli na místě, ale hned se zase obrovskou rychlostí rozběhli za prchající kořistí. Ta však zmizela v modré záři.

Grendon a Sealth prošli modravým světlem a očekávali teplo jaderné laboratoře. Místo toho byli přivítáni pádem do vlhkého, lesního bahna.
,,Kde se tu ta brána sakra vzala?!", divil se paleontolog.
,,Nevím",odpověděl Grendon:,,ale myslím, že zjišťováním toho ztrácíme čas. Neutriny jsou velice složitá věc."
Čas opravdu začali ztrácet, protože v bráně se objevil další řvoucí raptor. Jeho řev však brzy utichl a jeho tělo bylo mrštěno do lesa. Před vědci se objevil další dinosaurus. Deset metrů dlouhý predátor s hladovým pohledem ze kterého běhal mráz po zádech. Paleontolog začal pomalu odstupovat, ale zem pod ním zapraskala. Oba byli v pasti...

ps. Pište prosím do komentářů pod příběhy co si o nich myslíte, nebo co byste na nich vylepšili. Předem děkuji. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kryptoraptor kryptoraptor | 13. ledna 2012 v 8:25 | Reagovat

tož, trochu bych vylepšil ten začátek, protože spinosaurus je z afriky, a zbytek se odehrává v pravěkém mongolsku

2 Dinosaur12/irritator Dinosaur12/irritator | Web | 13. ledna 2012 v 16:20 | Reagovat

[1]:Díky za připomínku, v předchozí části jsem na toto téma přidal jednu větu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama