Druhohory jsou drsná krajina plná predátorů. Kdo však pozná tuto krajinu, objeví její skrytou krásu.

Putování s pravěkými zvířaty

17. listopadu 2011 v 22:15 | Dinosaur12 |  Filmy, seriály a knížky
PUTOVÁNÍ S PRAVĚKÝMI ZVÍŘATY

Putování s pravěkými zvířaty je pokračováním dokumentu Putování s dinosaury a má rovněž šest dílů.

1. Nové svítání
První díl se odehrává v Německu na začátku paleogénu, pod vládou ptáků. Popisuje život samice leptictidia, starající se o mláďata. Žijí však u jezera s nadměrnou sopečnou aktivitou. Dále se tu objeví gastornis, propaleotherium, ambulocetus a godinothia.

2. Dravá velryba
Další díl dokumentárního seriálu popisuje život březí samice basilosaura, která se zuřivě snaží získat co nejvíce potravy, aby mohla porodit zdravé mládě. Dalšími zvířaty jsou dorudon, apidium, andrewsarchus, moeritherium a emblotherium(brontotherium).

3. Země obrů
Třetí díl série popisuje mateřský život jednoho z největších savců všech dob, indricotheria, od narození do osamostatnění mladého samečka. Dále se tu objeví amphicyon, hyaenodon, entelodon a chalicotherium.

4. Nejbližší příbuzní
Čtvrtý díl sleduje tlupu afrických australopitheců, kterým na začátku zemře vůdčí samice. Dalšími zvířaty jsou deinotherium, ancylotherium a dinofelis.

5. Šavlozubý tygr
Další díl popisuje život osamoceného samce smilodona, kterého dva jiní samci porazili o vůdcovství ve smečce. Objeví se tu také phorusrhacos, macrauchenia, doedicurus a megatherium.

6. Cesta mamutů
Poslední část dokumentu sleduje stádo mamutů, kteří migrují na sever a skupiny dvou druhů pravěkých lidí. Další zvířata jsou coelodonta, megaloceros a panthera.

Tento dokument je rovněž velice povedený
Moje hodnocení: 9/10


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama